Jak rozpisać stary długopis?
Aby rozpisać stary długopis – należy wyjąć wkład, oczyścić końcówkę lub starannie przetrzeć długopis. W niektórych sytuacjach sprawdzi się też wykorzystanie nowego wkładu.
Rozpisanie starego długopisu – jak to zrobić?
Jeśli dysponujemy nowym wkładem do długopisu olejnego – najprostszym sposobem na możliwość ponownego pisania starym długopisem będzie wymiana wkładu. Czasem wystarczy jednak oczyszczenie końcówki bądź przetarcie długopisu wilgotną chusteczką. Stosując tę metodę – warto upewnić się, że długopis jest całkowicie suchy (przed ponownym zastosowaniem). W przypadku, kiedy długopis po prostu się „zaciął” – możemy spróbować go rozpisać, wykonując zamaszyste ruchy narzędziem do pisania na przykład na papierze. Również stary długopis może być ciekawą opcją prezent. Pisaliśmy o tym w: jaki długopis kupić na prezent?
Rozpisanie starego długopisu – co warto wiedzieć?
Rozpisanie starego długopisu sprawia, że pozornie niedziałający już przedmiot może zyskać nowe życie. To rozwiązanie, które idzie z nurtem dbałości o ekologię – zakładające naprawdę, a nie natychmiastowy zakup nowego. Czasem jednak uzyskanie ponownej możliwości pisania nie jest możliwe. Pamiętajmy, że każdy przedmiot – również długopis – posiada swoją żywotność, a to oznacza, że w niektórych sytuacjach zaopatrzenie się w nowy produkt pozostaje jedynym wariantem wyboru.